Operacje plastyczne nosa są jednymi z najbardziej popularnych zabiegów. Nie wszystkie osoby, które mają defekt nosa decydują się na zabieg. Większość z nich boi się podjęcia radykalnych kroków i poddania się operacji. Dla takich osób doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego do korekty kształtu nosa. Lekarze specjalizujący się w tego typu zabiegach przyznają, iż dzięki gęstym odmianom preparatów do wypełniania zmarszczek można tymczasowo poprawić wygląd nosa. Długoletnia praktyka amerykańskich lekarzy pokazuje, że u niektórych pacjentek można dokonać korekty wyglądu nosa nawet na 3 lata.
Należy jednak pamiętać, że użycie wypełniacza poprawia nos na zasadzie „optycznego” oszukiwania tzn. iniekcja kwasu hialuronowego nie niweluje krzywych kości, a jedynie poprzez plastyczną zdolność do formowania zmienia wygląd nosa.

Jakie defekty wyglądu nosa można poprawić


Najczęściej do gabinetów dermatologów wykonujących zabieg zgłaszają się osoby z tzw. garbem na nosie. Jednak umiejętna iniekcja wypełniacza, może wizualnie poprawić:

  • skrzywienie nosa po złamaniu,
  • za mały nos,
  • nie proporcjonalnie duży czubek nosa,
  • brak wykształconego „mostka” pomiędzy trzonem, a czubkiem nosa,
  • za bardzo uniesiony nos.